Białe zęby na co dzień- wszystko o wybielaniu zębów


zebyHollywoodzki uśmiech jest podziwiany przez miliony ludzi, równie wiele boryka się z problemem przeżółkłych zębów. Do tej pory jedynym sposobem na wybielenie zębów była wizyta u stomatologa, która wiązała się z powrotem do koszmarów dzieciństwa. Obecnie uległo to zmianie – od dziś możesz cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Poznaj domowe sposoby na wybielania zębów.

 

Przyczyny przebarwień zębów

 

 • Niewłaściwa dieta – spożywane posiłki powodują przebarwienia na zębach. Do listy produktów, które znacznie wpływają na utratę naszego naturalnego, mlecznobiałego koloru zębów zaliczamy przede wszystkim kawę, herbatę i soki owocowe. Zwróć również uwagę na ilość spożywanych cytrusów.

Uwaga! Fast foody w dużej ilości mają niekorzystny wpływ na kolor naszego uzębienia, tak więc przed następnym szybkim obiadem w jednym z barów, pomyśl o kondycji swojej szczęki.

 • Niedobór wapnia i witamin – szczególnie u osób chorych na bulimię i anoreksję, które przez ograniczenie jedzenia tracą nie tylko kilogramy, ale również cenne witaminy. Ich skóra przestaje być lśniąca, przybiera siną albo szarą kolorystykę, a zęby stają się coraz bardziej żółte i słabe. Warto pamiętać, że nie tylko osoby chore mają problemy z niewłaściwą gospodarką witamin i minerałów. Jeżeli masz problemy z przebarwieniami zębów – przeanalizuj swoją dietę i produkty z jakich się ona składa.
 • Palenie papierosów – nałogowe palenie papierosów wpływa na stan uzębienia, powodując zapalenia dziąseł i przyciemniając kolor zębów. Osoby uzależnione od nikotyny są dużo bardziej narażone na wszelkie przebarwienia.
 • Wiek – zęby wraz z wiekiem naturalnie tracą swoją barwę. Powoduje to, że zęby stają się pożółkłe i nieestetyczne. Wpływ na przebarwienia ma również tryb życia jaki prowadzimy – czy przyjmowaliśmy leki, ile piliśmy kawy i w jaki sposób pielęgnowaliśmy zęby.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

 

 • Prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej – regularnie myj zęby, najlepiej po każdym posiłku. Warto również skonsultować się z dentystą i usunąć zbędny kamień nazębny, który jest jednym z powodów nieskutecznej walki z przebarwieniami.
 1. Stosuj pastę wybielającą – znajdź w internecie pastę o właściwościach wybielających albo poradź się swojego stomatologa, jaka pasta będzie dla Ciebie odpowiednia.
 2. Soda oczyszczona – roztwór sody oczyszczonej z wodą może posłużyć jako tani i skuteczny sposób na wybielenie zębów. Alternatywnie możesz pozostawić szczoteczkę do zębów zanurzoną w takim roztworze na noc.

Uwaga! Soda oczyszczona osłabia nasze szkliwo, a wybielenie jest krótkotrwałe.

 1. Skórka z banana – wtarta w zęby ma działanie wybielające, jest również naturalnym i nieinwazyjnym sposobem na wybielenie uśmiechu. Minusem jest to, że wymaga więcej niż jednej aplikacji, aby zobaczyć pierwsze efekty. Najlepiej połączyć ten sposób z jakimiś innym.

Stomatologia w domu, czyli zastrzyki wybielające

W Stanach Zjednoczonych zostały wyprodukowane zastrzyki wybielające, które możemy sami zaaplikować w domowych warunkach. Jak się go stosuje ? Nakładamy żel wybielający na specjalistyczną wkładkę i zakładamy na czas około 8 godzin (maksymalnie 10 godzin) – nie ma żadnych przeciwwskazań, żeby nie stosować preparatu na noc. Dzięki temu, możemy spokojnie iść spać z nałożonym żelem wybielającym, który ma dość gęstą i kleistą konsystencję, uniemożliwiającą wypłynięcie z jamy ustnej. Przed użyciem warto skonsultować się ze swoim stomatologiem oraz sprawdzić, czy któryś ze składników zastrzyku nie wpływa uczulająco na nasz organizm.

Zalety żelu wybielającego

 • Wzmocnienie szkliwa zębów.
 • Zmniejszenie nadwrażliwości.
 • Śnieżnobiały uśmiech bez próchnicy.
 • Krótki okres działania, po którym widać upragnione efekty.

Jeżeli poszukujesz żelu wybielającego w wyjątkowych cenach, zajrzyj na stronę SoloMedica i dowiedz się więcej o proponowach produktach.