Depilacja laserowa: lasery do depilacji, na które warto zwrócić szczególną uwagę

depilacja laserowaDepilacja laserowa jest dziś jednym z częściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. To przede wszystkim z tego względu, że współczesne kobiety żyją coraz szybciej i potrzebują coraz szybszych rozwiązań swoich codziennych problemów. A konieczność regularnego usuwania owłosienia jest zdecydowanie jednym z nich. Golenie włosów maszynką, depilacja woskiem, pastą cukrową czy depilatorem nie przynoszą trwałych efektów gładkiego ciała i wymagają regularnego powtarzania. Współczesnym kobietom zależy natomiast na trwałych i szybkich efektach, a jednocześnie jak największym komforcie podczas wykonywania wszelkich zabiegów kosmetycznych. Depilacja laserowa ma wszystkie te cechy, dlatego cieszy się coraz większą popularnością. Bardzo duże znaczenie ma jednak to, jaki laser do usuwania owłosienia zostanie użyty przy zabiegu. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych, polecają w szczególności trzy urządzenia: laser Vectus firmy Palomar, laser Motus AX firmy Deka, a także laser Thunder MT. Wraz z ekspertami z Kliniki Miracki przedstawiamy największe zalety wspomnianych laserów.

 

Laser do depilacji Vectus – depilacja laserowa bez względu na kolor skóry

Usuwanie włosów przy pomocy lasera Vectus to obecnie najpopularniejsza i najskuteczniejsza metoda depilacji. W tym urządzeniu został zastosowany unikatowy system Skintel, który automatycznie bada poziom zawartości melaniny w skórze, a tym samym pozwala na precyzyjne dopasowanie energii laserowej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla pacjenta oznacza to możliwość usuwania owłosienia bez względu na koloryt skóry – starsze systemy laserowe pozwalały na przeprowadzenie zabiegu wyłącznie na ciemnych włosach, a jednocześnie jasnej skórze. Oznaczało to zatem, że zabiegowi nie mogły poddawać się osoby z ciemną karnacją i opaloną skórą. Laser Vectus, dzięki unikalnej technologii Skintel, pozwala na wykonanie skutecznego zabiegu bez ryzyka poparzeń i niepożądanych skutków ubocznych dla pacjenta.

Motus AX Deka – laser do usuwania włosów bez bólu

Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie mają do dyspozycji także całkowicie bezbolesny laser do depilacji. Odpowiada za to zastosowana w laserze Motus specjalna szafirowa płytka, która chłodzi skórę pacjenta do 15 stopni Celsjusza, minimalizując skutecznie wszelkie odczucia bólowe pacjenta. Laser Motus Deka ma też wysoką absorpcję w melaninie, co w praktyce oznacza, że jest laserem, który najszybciej spośród wszystkich laserów do depilacji wychwytuje ten chromofor. W porównaniu z laserem diodowym Vectus wychwycenie melaniny następuje o 25% szybciej, co powoduje, że laser okazuje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem podczas depilacji na włosach cienkich i jasnych, w których melanina występuje w najmniejszych ilościach. Laser Motus jest urządzeniem, które idealnie sprawdzi się u osób o blond czy rudych włosach, jak również pacjentów, którzy obawiają się bólu podczas zabiegu depilacji laserowej.

Thunder MT – najnowocześniejsze urządzenie do depilacji laserowej

Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki od niedawna wykonują depilację laserową również przy pomocy lasera Thunder MT, który stanowi najlepsze rozwiązanie dla najbardziej wymagających pacjentów – laser umożliwia przeprowadzenie indywidualnej terapii bez kompromisów pomiędzy bezpieczeństwem a skutecznością. Laser łączy w sobie zalety dwóch pozostałych urządzeń – pozwala na skuteczne usunięcie zbędnego owłosienia w szybki, bezpieczny i niemal bezbolesny sposób. Zabieg nie wymaga zastosowania wcześniejszego znieczulenia, a dodatkowo trwa zaledwie kilka lub kilkanaście minut (w zależności od powierzchni obszaru, na której jest przeprowadzany). Zastosowana w laserze technologia naprzemienna (wynikająca z połączenia dwóch laserów) to doskonałe rozwiązanie dla osób o każdym kolorycie skóry i typie owłosienia. Podczas zabiegu laser ,,bierze pod uwagę’’ stopień zawartości melaniny w skórze i włosiu, co pozwala na dobór indywidualnych parametrów zabiegu.

Więcej informacji na temat laserów do depilacji Vectus, Motus i Thunder MT znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/depilacja-laserowa-thunder/