Endermologia – mniejszy rozmiar bikini = większy uśmiech, czyli o odchudzaniu przed latem.

Nasza samoakceptacja jest czymś, nad czym pracujemy latami. Zależy od wielu czynników – zarówno mentalnych, jak i realnych. Współcześnie niemal niemożliwe jest zbudowanie wysokiego poczucia własnej wartości bez zadowolenia ze swojej aparycji. Szczególną rolę odgrywa tutaj figura. Jednocześnie jest to element na który teoretycznie mamy największy wpływ. Odpowiednia dieta odchudzająca, systematyczne ćwiczenia, suplementacja, kosmetyki – wszystko to ma na celu przybliżenie nas do upragnionej sylwetki. Co jednak jeśli to nie wystarcza, a lato i wyczekiwany przez cały rok, niekiedy z niepokojem okres bikini, jest tuż tuż? Wtedy z pomocą mogą przyjść zabiegi proponowane przez gabinety medycyny estetycznej, a w szczególności drenaże limfatyczne, bezinwazyjne odsysanie tłuszczu, czy ostatnio szczególnie popularna endermologia.

Endermologia – Charakterystyka zabiegu

Endermologia to po prostu masaż próżniowy, który pozwala oczyścić organizm z toksyn dzięki efektowi limfatycznego. Dzięki wykonywaniu bardzo powolnych ruchów przy pomocy specjalnego urządzenia stymulowane są również krążenie krwi w organizmie oraz przemiana materii. Endermologia jest zatem nie tylko zabiegiem poprawiającym nasz wygląd, ale i zdrowie. Masaż próżniowy modeluje sylwetkę, ale i redukuje objętość tkanki tłuszczowej, której nadmiar jest dla organizmu niekorzystny. Warto stosować endermologię szczególnie jako uzupełnienie racjonalnego odchudzania, a nie tylko jego substytut.

Endermologia – Zalety…i wady

Zdecydowanym atutem endermologii jest mnogość jej zastosowań. Prócz możliwości wyszczuplających, zabiegi te pozwalają również na redukcję zmarszczek, widocznych naczynek, cellulitu, blizn, rozstępów a także zwiotczałej skóry (która często stanowi jeden ze “skutków ubocznych” diety) i to na dowolnym miejscu na naszym ciele. Masaż pobudza krążenie i usuwanie toksyn z organizmu, które są przecież odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry. Inwazyjność zabiegu jest przy tym minimalna. Endermologia jest zabiegiem bezpiecznym, efekty uboczne – o ile wystąpią – szybko ustępują, a są nimi niewielkie krwiaki po zabiegu. Przeciwwskazania do zabiegu oczywiście istnieją, jak w przypadku każdej procedury kosmetycznej czy leczniczej. A są nimi takie stany jak: choroba nowotworowa, żylaki, przepuklina czy naczyniaki (w miejscach, które chcemy poddać endermologii), a także okres ciąży i karmienia piersią.

Gdzie wykonać endermologię?

Niemal każdy większy gabinet kosmetyczny w naszym kraju posiada w swojej ofercie endermologię, nie trzeba więc szukać daleko. Warto jednak zwrócić uwagę na to, w jakiej endermologii dane studio się specjalizuje – czy są to zabiegi na całe ciało, czy może ukierunkowane na usuwanie zmarszczek na twarzy. Najlepiej wyposażone są gabinety w większych miastach, jednak korzystanie z najnowocześniejszej aparatury może generować nieco wyższe koszty. Mimo to ceny stają się coraz bardziej przystępne, i z pewnością stanowią konkurencję dla często kosztownych i umiarkowanie skutecznych preparatów kosmetycznych dostępnych w drogeriach czy aptekach, a mających zagwarantować nam odzyskanie szczupłej sylwetki. Za jeden zabieg na całe ciało możemy zapłacić od 100 – 140 złotych, trzeba jednak dodać do tego koszty specjalistycznego kombinezonu. Wiele salonów oferuje przy tym pakiety – jak wiadomo kluczem od skuteczności każdej procedury kosmetycznej jest systematyczność. Najlepiej zdecydować się na minimum 10 zabiegów w krótkich odstępach czasu, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Nie jest więc tak, że po pierwszym zabiegu można pląsać po plaży w nowym, mniejszym bikini. O endermologii także warto pomyśleć z nieco większym wyprzedzeniem.