Jak spędzić wakacje z psem?

wakacje z psemCo oczywiste, bycie opiekunem psa czy kota stanowi nie tylko przyjemność, lecz również liczne obowiązki. Jednym z najtrudniejszych momentów w roku pozostają wakacyjne wyjazdy czy też okazjonalne odwiedziny u krewnych. Cóż począć wtedy z psem? Na szczęście istnieje wiele hoteli i pensjonatów w kurortach, które obecność pupila akceptują. Z rodziną natomiast można uzgodnić warunki odpowiednio wcześnie. Nawet jednak, jeśli nie uda się nam znaleźć odpowiedniego pensjonatu bądź też rodzina nie wyrazi zgody, wcale to nie oznacza, że musimy pozostawić naszego pupila w domu, w towarzystwie 4 ścian i okazjonalnie “wpadającej” osoby zobowiązanej do regularnego podawania karmy.

Choć wakacje z psem mogą nie dojść do skutku, to jednak zarówno my, jak i nasz pies możemy ów czas wykorzystać całkiem dobrze. A o czym mowa? O hotelach dla psów, których powstaje coraz więcej. Ich oferta nie ogranicza się jedynie do zapewnienia noclegu czy regu;arnych spacerów. Tego typu placówki niejednokrotnie posiadają również pakiety szkoleniowe, z których możemy za niewielką dopłatą skorzystać. Dodatkowym ułatwieniem pozostaje możliwość wykupienia wyżywienia zgodnego zarówno ze stanem zdrowia, jak i preferencjami naszego pupila.

 

Gdzie “zakwaterować” pupila?

Hotele dla psów znajdują się w każdym większym mieście. Warunkiem przyjęcia czworonoga pozostaje jedynie książeczka zdrowia (dokumentująca posiadanie aktualnych szczepień przeciw chorobom zakaźnym i wściekliźnie). Ceny w takowych placówkach są zróżnicowane i zaczynają się nawet od 25 – 35 złotych za dobę pobytu. Miejsce do spania, codzienne (naturalnie kilkukrotne spacery) oraz inne rozrywki to elementy uwzględnione w ramach standardowej usługo. Oczywiście warto zaopatrzyć naszego pupila w jego ulubione przedmioty – legowisko, zabawki, miskę etc. Ważne, by zwierzę cały czas czuło więź z opiekunem – w  tym celu można umieścić w paczce również jakiś element naszej garderoby.

 

Inne sposoby, by spędzić udane wakacje z psem.

Poza skorzystaniem z pomocy najbliższych czy pozostawieniem czworonoga w specjalnym hotelu istnieje jeszcze możliwość wynajęcia profesjonalnego opiekuna, który będzie regularnie karmił, wyprowadzał i doglądał potrzeb psa. Jest to rozwiązanie niewątpliwie najbardziej komfortowe dla zwierzaka, jednakże należy się liczyć z wysokimi kosztami. Niezależnie od wybranego wariantu warto psa oswoić z nową sytuacją – doprowadzić do spotkania z rodziną, wynajętym opiekunem bądź pozostawić na weekend w hotelu dla psów. To pomoże uniknąć późniejszych problemów z aklimatyzacją, a także utwierdzi nas w przekonaniu, czy określone warunki są dla naszego czworonoga odpowiednie.  W ramach dób hotelowych można zdecydować się na wersję z wyżywieniem, bez takowego, bądź wersję wzbogaconą o specjalistyczne szkolenie (na ogół prowadzone przez doświadczonych behawiorystów). Spacery mają miejsce nawet do 4 razy dziennie, a potrzeby psa są brane pod uwagę – jednak trzeba pamiętać, że ów standard dotyczy najlepszych (niekoniecznie najdroższych) hoteli. Warto pytać o rekomendacje wśród znajomych, w rodzinie etc. Najważniejsze bowiem, by uzyskać świadomość, iż nie tylko my, ale i nasz czworonóg przeżywa wspaniałe wakacje.

więcej: http://www.royal-canin.pl/blog/psie-wakacje-co-czeka-czworonoga-podczas-twojego-urlopu/