Jak wykonać makijaż na randkę? Sprawdź, co proponują makijażyści z Make up in the City!


Jak wykonać makijaż na randkę? Sprawdź, co proponują makijażyści z Make up in the City! Jak wykonać makijaż na randkę?Wybierasz się na randkę i nie wiesz, jak się umalować, żeby wyglądać pięknie, a jednocześnie świeżo i naturalnie? Sprawdź, co na temat makijażu na randkę mają do powiedzenia makijażyści z Make up in the City i sprawdź, co zrobić, by na spotkaniu prezentować się świetnie.

Jaki powinien być makijaż na randkę?

Wybierając się na spotkanie z osobą, która nam się podoba, chcemy zrobić na niej jak najlepsze wrażenie. Dlatego również zwracamy duża uwagę na swój wygląd i makijaż, jaki tego dnia wykonamy. Romantyczny makijaż nie powinien jednak być zbyt mocny, a raczej  podkreślać naturalne piękno. Makijażyści z Make up in the City radzą, jak wykonać randkowy make up z akcentem na usta.

Jak się malować krok po kroku – wyzwanie randka

  • Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest makijaż twarzy. Aby wyrównać koloryt i zatuszować niedoskonałości, niewielką ilość podkładu rozprowadź po skórze. Możesz użyć do tego palców i lekko wklepać produkt, lub pędzla, wykonując okrężne ruchy. Dzięki temu nie powstaną smugi, a fluid doskonale stopi się ze skórą, co zapewni naturalny, promienny wygląd. Pamiętaj, by podkład przeciągnąć również na szyję.
  • Krok drugi to konturowanie na mokro. Wykonanie tego zabiegu sprawia, że twarz nabiera trójwymiarowości. Dzięki temu możesz również uwydatnić niektóre części twarzy, a inne optycznie ukryć. Warto użyć do konturowania produktu w kredce, który stanowi wygodne połączenie bronzera i rozświetlacza w jednym kosmetyku. By wykonturować twarz, nałóż bronzer poniżej kości policzkowych, po bokach nosa oraz przy linii włosów na czole. Rozświetlaczem pokryj natomiast szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa oraz łuk kupidyna. Pamiętaj, by dokładnie rozetrzeć kosmetyki ze sobą i zatrzeć granice.
  • Krok kolejny: konturowanie na sucho. W makijażu na randkę warto postawić na róż, który nada twarzy świeżości i naturalności. Muśnij różem miejsce pod kością policzkową, a na jej szczyt dodaj odrobinę suchego rozświetlacza, by wzmocnić blask. Tu również pamiętaj o dokładnym roztarciu granic między kosmetykami.
  • Następnie pora na oczy. Tu również postaw na delikatność i dziewczęce kolory. Cienie możesz nakładać palcem dla bardziej naturalnego efektu. Jasnym cieniem rozświetl całą powiekę, a następnie ciemniejszym odcieniem pokryj powiekę ruchomą. Teraz pędzelkiem podkreśl dolną powiekę, używając tego samego koloru. Ostatnim krokiem w makijażu oczu będzie podkreślenie linii rzęs oraz wytuszowanie ich.
  • Pora na brwi. Dla najbardziej naturalnego ich podkreślenia narysuj kreski kredką wewnątrz brwi oraz stwórz kontur, który następnie wypełnij pudrem.
  • Krok ostatni to makijaż ust. Wybierz ulubiony kolor pomadki i pokryj je dokładnie. Przy delikatnym makijażu oczu możesz wybrać intensywny odcień szminki. Możesz również stworzyć na ustach efekt ombre. W tym celu obrysuj usta ciemną kredką, następnie wypełnij kontur ciemną pomadką i rozblenduj ją z konturówką. Teraz środek ust pokryj jaśniejszym kolorem – i gotowe!

Makijaż na randkę według profesjonalistów z Make up in the City jest prosty, naturalny i dziewczęcy. Nie musisz mieć umiejętności makijażowych – poradzisz sobie bez problemu nawet jeśli jesteś początkująca.