Jak zadbać o skórę po opalaniu?

Jak zadbać o skórę po opalaniu? Jak zadbać o skórę po opalaniu?Wielkimi krokami zbliża się gorący sezon urlopów, wylegiwania się na plaży i spędzania czasu w pełnym słońcu. Opalanie to przyjemność, której ciężko nam sobie odmówić – jest nie tylko niezwykle przyjemne i odprężające, ale także pozostawia na naszej skórze piękny, złocisty odcień, który z dumą prezentujemy przez całe lato. Aby kąpiele słoneczne były bezpieczne, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, nie tylko przed opalaniem, ale również po jego zakończeniu.

Skóra, którą wystawiamy na działanie słońca, bardzo szybko traci nawilżenie. Może stać się zaczerwieniona, przesuszona, podrażniona. Zbyt długie przebywanie na słońcu naraża naszą skórę na ryzyko oparzeń – jeżeli przesadzimy z opalaniem, możemy doświadczyć bólu, pieczenia, swędzenia, skóra nabierze czerwonego odcienia.

Jak zadbać o skórę po kąpieli słonecznej? Przedstawiamy niezawodny poradnik.

Prysznic lub kąpiel

Od razu po powrocie z plaży dokładnie umyj ciało w ciepłej wodzie – w ten sposób zmyjesz ze skóry resztki kosmetyków do opalania, sól morską lub piasek, które zatykają pory i uniemożliwiają skórze oddychanie. Do mycia używaj delikatnych produktów (np. Atoderm Gel Douche od Biodermy), zwłaszcza jeżeli po opalaniu skóra jest podrażniona.

Nawilżanie

Skóra zmęczona opalaniem jest odwodniona i wrażliwa. Aby wspomóc jej procesy regeneracyjne, musimy odpowiednio ją nawilżyć i ukoić. Po kąpieli w lekko wilgotną skórę wetrzyjmy pokaźną porcję odżywczego kremu lub balsamu do ciała. Szczególną uwagę poświęćmy plecom i ramionom, które często jako pierwsze stają się podrażnione, wysuszone i zaczerwienione.

Dobrym wyborem będą balsamy zawierające alantoinę, która zmiękcza skórę i pozwala na ukojenie podrażnień wywołanych słońcem. Warto zwrócić uwagę na to, by balsam, po który sięgamy, wzbogacony był również o składniki odżywiające i silnie nawadniające, takie jak masło shea czy gliceryna. Nasz wybór? Orzeźwiający balsam po opalaniu Bioderma Photoderm Après-soleil.

Łagodzenie oparzeń słonecznych

W przypadku, gdy spędzimy na słońcu zbyt wiele czasu lub gdy nieco zaniedbamy ochronę przed promieniami UV, możemy doświadczyć oparzeń. Po kilku godzinach od kąpieli słonecznej skóra staje się czerwona, wrażliwa na dotyk i gorąca – kto z nas tego nie doświadczył? Ból uniemożliwia nam często leżenie na plecach, schodzący płatami naskórek sprawia, że ciało wygląda nieestetycznie.

Jak złagodzić te nieprzyjemne objawy? Szybką, lecz niestety krótkotrwałą ulgę przyniosą nam zimne okłady lub kąpiele. Aby złagodzić objawy na dłużej, a przy okazji odżywić podrażnioną skórę, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki, np. kojącą mgiełkę Bioderma Photoderm Apres Soleil Sos Spray, która dzięki zawartości enoxolonu natychmiast łagodzi i koi poparzoną skórę. Po użyciu mgiełki, na skórę nałóżmy łagodzącą emulsję po opalaniu Bioderma Photoderm Après-Soleil.