Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zagęszczanie rzęs?


zagęszczanie rzęsRzęsy to rama dla kobiecego oka. Nadają one wyrazistości twarzy, dlatego też każda z nas marzy, by były one gęste, czarne i długie. Kiedy więc i dlatego warto zdecydować się na zagęszczanie/przedłużanie rzęs?

 

Uczulenie na hennę

Wiele kobiet z powodu posiadania jasnych rzęs decyduje się na ich koloryzację przy pomocy henny. Efekt właściwie jest zadowalający, jednak co w przypadku uczulenia?

Niektóre z pań borykają się z uczuleniem na hennę, a właściwie na PPD. PPD to skrót od parafenylenodiaminy. Jest to składnik znajdujący się w ciemnych farbach do włosów i hennie. Ukrywa się pod nazwą p-fenylenodiamina bądź też paraphenylenediamine. W takich wypadkach, by uzyskać wymarzony efekt pięknych rzęs, można zdecydować się na ich zagęszczanie. Jednak warto wspomnieć stylistce, że mamy niepożądane działanie przy aplikacji henny. Jeżeli właśnie pojawiają się alergie, należy zrobić próbę uczuleniową kleju, przy pomocy którego będą aplikowane rzęsy.

Rzadkie, krótkie, cienkie rzęsy naturalne

Jeżeli marzą Ci się gęste, ciemne wyraziste rzęsy, a jesteś posiadaczką rzadkich i krótkich to znaczy, że zagęszczanie rzęs jest właśnie dla Ciebie. Nawet najdroższa maskara nie da takiego efektu. Przy przedłużaniu rzęs każda z nich jest rozdzielona, ciemna, gruba, bardzo ładnie podkręcona. Trzeba jednak trafić do profesjonalisty, by przedłużanie rzęs nie niosło za sobą minusów. Dobra stylistka odpowiednio dobierze długości i grubości rzęs tak, by nie spowodować ich obciążenia, a co za tym idzie – osłabienia po kilku uzupełnieniach.

Opadająca powieka

Dla wielu kobiet opadająca powieka to wstydliwy problem. Niektórym trudno się zdecydować na inwazyjne zabiegi likwidujące ten defekt, jak blefaroplastyka. W takich przypadkach stylizacja oka za pomocą sztucznych rzęs świetnie się sprawdzi. Dobierając odpowiednią długość rzęs, skręt oraz stylizację takie, jak “lalka” bądź “otwarte oko” można znakomicie zakryć efekt opadającej powieki.

Poranny brak czasu

Dla wielu aktywnych zawodowo kobiet mających dodatkowo dużo obowiązków w domu poranny makijaż to kwestia nie więcej niż pięciu minut. Wiele z nas żyjąc w ciągłym biegu tusz i szminkę, nakłada w lusterku swojego samochodu jadąc do pracy. Oczywiście rzadko się zdarza, żeby maskara nie odbiła się na powiece, co zazwyczaj zmywamy patyczkiem do uszu, doprowadzając do zmycia podkładu w tym miejscu i plamy, co powoduje zdenerwowanie i dodaje nam więcej pracy. Decydując się na stylizację przy pomocy sztucznych rzęs, zaoszczędzamy wiele czasu podczas porannej i wieczornej toalety. Zagęszczone rzęsy wystarczy rankiem przeczesać szczoteczką, a wieczorem umyć żelem do mycia twarzy. Przy czym każdego dnia bez makijażu wyglądamy zjawiskowo.

Ważne uroczystości

Uroczystości, podczas których chcemy “błyszczeć” to idealna okazja, by zdecydować się na zagęszczanie rzęs. Jeżeli chcemy uzyskać mocno widoczny i spektakularny efekt, można zdecydować się na dłuższe długości i większą objętość niż na co dzień. Na pewno dzięki nim nie przejdziemy niezauważone.