Kwasem w (nie)pierwsze oznaki starzenia (kwas hialuronowy, produkty Styl Age).

Oczywiście – nie mamy tutaj na myśli żadnych drastycznych form. Mało tego – współczesna medycyna estetyczna dąży raczej do tego, by zabiegi były jeszcze mniej inwazyjne niż do tej pory. To dobra wiadomość również dla osób, które na razie nie muszą się zmarszczkami martwić. Ostatecznie – proces starzenia się dotyczy każdego. Obecnie jednak nie musimy godzić się na to, by nasz wiek był widoczny od razu. Pomagają nam w tym nie tylko specjalistyczne preparaty kosmetyczne (o coraz bardziej dopracowanych recepturach), ale i zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej – znacznie szerzej dostępne, niż kiedyś. Od kilku lat niegasnącą popularnością cieszą się preparaty posiadające w składzie kwas hialuronowy. O powodzeniu tego surowca decyduje co najmniej kilka czynników. Jednym z nich jest jego naturalne pochodzenie.

 

Skąd te zmarszczki?

stylage krakówKwas hialuronowy jest cukrem złożonym, który występuje w ludzkiej skórze naturalnie, chroniąc ją przed przesuszeniem czy zwiotczeniem, a także negatywnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Niestety z wiekiem jego zawartość w organizmie znacząco maleje. W związku z tym skóra nie tylko staje się mniej odporna, ale też słabiej nawilżona, a zapewniające jej elastyczność włókna kolagenowe również ulegają stopniowemu zanikowi. Efektem tych “naturalnych” zmian są zmarszczki – mimiczne, tzw. kurze łapki, ale też bruzdy wargowo – nosowe czy podłużne zmarszczki na czole. Nie musimy się jednak na nie godzić. Co więcej – proces ten można w pewnym stopniu opóźnić, a nawet zatrzymać – dzięki stosowaniu preparatów bogatych w kwas hialuronowy, oraz produktów Styl Age. Jeśli chodzi o kosmetyki z kwasem hialuronowym, to ich działanie jest zdecydowanie słabsze – wynika to z dużo mniejszego stężenia, a także gorszego wchłaniania się preparatu. Warto pamiętać, że tylko iniekcyjna forma jest w stanie zapewnić niemal natychmiastowy efekt.

 

Całe szczęście – jest wybór.

Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego najlepiej wykonać w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej. Ceny procedur wahają się przeciętnie od 1200 – 3000 złotych, trzeba jednak pamiętać, że sam surowiec jest dość kosztowny (jego ceny to około 900 złotych za 1 mililitr). Iniekcje z kwasu hialuronowego mają za zadanie wypełnienie zmarszczek różnego typu, można również poprawić owal twarzy, wymodelować usta. Dodatkowo poprawia się kondycja skóry, co jest związane głównie z odzyskaniem optymalnego nawilżenia. Czas trwania zabiegu zamyka się na ogół w przedziale od pół do półtorej godziny, wykonuje się go w trybie ambulatoryjnym. Ewentualne skutki uboczne występują stosunkowo rzadko – należą do nich obrzęki oraz niewielki ból, czasowe zgrubienie skóry czy zaczerwienienia. Utrzymują się one jednak tylko kilka dni bezpośrednio po zabiegu. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Iniekcjom nie powinny poddawać się osoby mające skłonności do powstawania blizn, z delikatną, podatną na podrażnienia skórą, cierpiące na różnego rodzaju stany zapalne skóry czy kobiety w ciąży. Alergia na którykolwiek składnik preparatów także wyklucza nas z grona użytkowników zabiegów odmładzających z kwasem hialuronowym. Jeśli chodzi o procedury przygotowania do zabiegu oraz postępowania bezpośrednio po nim to sprowadzają się one do unikania spożywania alkoholu oraz stosowania leków przeciwzapalnych i aspiryny – zarówno na dzień przed, w dniu, jak i dzień po zabiegu. Prócz tego należy pamiętać, by już po iniekcjach unikać przez kilka dni zbyt niskich i zbyt wysokich temperatur, ekspozycji na słońce czy intensywnego wysiłku fizycznego.

 

Szczególny rodzaj preparatów stanowią produkty StylAge®. Ich wyróżnikiem jest to, że kwas hialuronowy w nich zawarty nie jest pochodzenia zwierzęcego. Oparte o najnowsze technologię preparaty są dobrze tolerowane przez organizm, występują też w kilku wariantach. Innowacją jest też to, że produkty StylAge mają w składzie wyjątkowy antyoksydant – mannitol. Dzięki temu efekty zabiegu są błyskawiczne i utrzymują się przez wiele miesięcy. Sama procedura trwa około 30 – 40 minut, polega na iniekcjach (miejsca poddawane zabiegowi są uprzednio znieczulane miejscowo przy pomocy specjalnego kremu), a jej koszty zamykają się na ogół w 1200 – 1500 złotych.