Lipofilling twarzy, wypróbuj odmładzanie własnym tłuszczem!

lipofillingtwarzybienkowscyclinicUpływający czas jest widoczny na naszej twarzy. Zmarszczki w okolicach oczu, ust i nosa stają się coraz bardziej widoczne. Skóra wiotczeje, co sprawia, że opadają powieki i policzki. Czy wiesz, że możesz powstrzymać ten proces i zachować młody wygląd? Dodatkowo, nie potrzebujesz do tego inwazyjnych metod i sztucznych wypełniaczy.

Jeśli zależy Ci na pozbyciu się zmarszczek w naturalny sposób, idealnym rozwiązaniem może okazać się lipofilling twarzy. Jedną z klinik, zajmującą się przeprowadzaniem lipofillingu twarzy, jest Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Poznaj szczegóły zabiegu modelowania twarzy własnym tłuszczem.

Na czym polega lipofilling twarzy?

Lipofilling twarzy składa się z 2 etapów. Pierwszy to pobranie tkanki tłuszczowej, a drugi to podanie jej w leczone miejsce. Tłuszcz potrzebny do przeszczepienia w daną okolicę twarzy wcześniej pobierany jest z innej części ciała. Musi być to miejsce w którym tkanka tłuszczowa występuje w nadmiarze. Pozyskane komórki tłuszczowe są bogate w komórki macierzyste, zdolne do namnażania i pobudzające regenerację tkanek. Właśnie dlatego lipofilling tak skutecznie odmładza skórę i modeluje twarz.

Kto powinien skorzystać z lipofillingu twarzy?

Lipofilling twarzy skutecznie walczy z oznakami starzenia skóry, w tym także procesu fotostarzenia. Przeszczepiona tkanka tłuszczowa wygładza zmarszczki czoła, okolic ust, nosa i oczu. Celem zabiegu może być też wymodelowanie twarzy. Dodatkowa tkanka tłuszczowa pozwoli twarzy odzyskać regularne i proporcjonalne rysy, a zarazem uczyni ją bardziej łagodną. Kolejnym wskazaniem do lipofillingu są ubytki tkanki tłuszczowej. Autologiczna tkanka tłuszczowa świetnie wypełni m.in. policzki. Lipofillingu możesz potrzebować, aby wygładzić blizny potrądzikowe lub pozabiegowe. Rezultaty takiego zabiegu wyglądają bardzo naturalnie. Dodatkowym efektem jest zawsze poprawa jędrności i sprężystości twarzy.

Jak przebiega zabieg?

Cały zabieg lipofillingu twarzy trwa około 1-2 godziny. W pierwszej kolejności od Pacjenta pobierana jest tkanka tłuszczowa z wybranej okolicy, np. brzucha, bioder czy pośladków. Komórki tłuszczowe są następnie specjalnie oczyszczane z nadmiaru wody i martwych tkanek. Tak powstaje autologiczny preparat, gotowy do przeszczepienia w daną część twarzy. U niektórych Pacjentów, np. palących papierosy, dla wzmocnienia efektów, razem z komórkami tłuszczowymi podaje się osocze bogatopłytkowe. Do pobierania tłuszczu i jego przeszczepienia używana jest cienka kaniula, dzięki czemu możliwe jest uniknięcie blizn pozabiegowych. Miejsce pobrania komórek tłuszczowych jest wcześniej znieczulane, co zapewnia pełny komfort. Eksperci z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie zapewniają, że satysfakcjonujące efekty wygładzenia zmarszczek lub wymodelowania twarzy można osiągnąć już po pierwszym zabiegu. Powtórzenie zabiegu może być niezbędne po upływie 6-12 miesięcy.

Zalety lipofillingu twarzy

Lipofilling to bezpieczny sposób na wygładzenie zmarszczek, poprawienie owalu twarzy lub uzupełnienie ubytków tkanki tłuszczowej. Zabieg nie wiąże się z ryzykiem alergii, gdyż wypełniaczem jest w tym przypadku autologiczna tkanka tłuszczowa. Dzięki temu lipofilling jest odpowiedni dla większości Pacjentów, w tym także alergików. Zabieg nie należy do bolesnych i nie pozostawia śladów w postaci blizn. Dodatkową korzyścią lipofillingu twarzy jest możliwość pozbycia się nadmiaru tłuszczu z innej okolicy ciała, w której jest go za dużo.

Chcesz poddać się lipofillingowi twarzy w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy lub Częstochowie? Odwiedź stronę internetową Kliniki lub jedną z jej placówek.