Lipotransfer Adivive™ – młodość z komórek tłuszczowych


mlodosc_komorki_tluszczowePo osoczu bogatopłytkowym to właśnie tłuszcz jest kolejnym autologicznym materiałem wykorzystywanym w medycynie estetycznej w procesie odmładzania, z wykorzystaniem komórek macierzystych. Jeśli więc szukacie nowych, bezpiecznych procedur poprawiających urodę – warto zainteresować się przeszczepem własnego tłuszczu i uwolnić swoje „fałdki”, które stanowią bezcenny kapitał naszej młodości.

Zaprzyjaźnić się z własnym tłuszczem

Tkanka tłuszczowa, która pokrywa rozległy obszar naszego ciała, odgrywa w nim istotną rolę, stanowiąc źródło energii dla podstawowych potrzeb organizmu oraz chroniąc go przed infekcjami. Jest również doskonałym źródłem do pozyskiwania  komórek macierzystych, a jej atutem jest niewątpliwie dostępność i obfitość. Technologia izolowania komórek macierzystych z własnej tkanki tłuszczowej, które są następnie podawane pacjentowi w postaci autologicznego transferu jest ostatnio hitem w zabiegach anty-aging i stanowi przyszłość chirurgii plastycznej – jak zauważa dr Aleksandra Jagielska, specjalista medycyny estetycznej  ekspert Kliniki Sthetic.

Transfer tłuszczu (lipofilling) – na czym to polega?

Przeszczep własnego tłuszczu, zwany też mikroprzeszczepem, jest skutecznie wykorzystywany do korekty ubytków jakie wynikają z wad wrodzonych, ubytków pourazowych lub starzenia. Zabieg polega na wykorzystaniu biologicznego materiału pacjenta jakim jest tkanka tłuszczowa, która jest ekologicznym wypełniaczem wykorzystywanym do zabiegów odmładzających i pozwala uzyskać efekt napięcia skóry oraz poprawy wyglądu, a ponadto doskonale odżywia i nie stanowi ryzyka powikłań czy alergii. Warunkiem powodzenia implantacji tłuszczu jest uzyskanie odpowiedniej ilości wysokiej jakości komórek tłuszczowych, jakie pozyskuje się w procesie liposukcji, a następnie podanie ich w taki sposób, by organizm je zaadaptował – wyjaśnia ekspert Kliniki Sthetic – http://sthetic.pl/

Technologia Adivive™ – separacja eliksiru młodości

Cała procedura transplantacji przeprowadzana jest w trzech etapach:

Pobranie tkanki tłuszczowej: tłuszcz pobierany jest z miejsca dawczego, w którym występuje nadmiar tkanki (brzuch, uda, lędźwie) w procesie liposukcji, a jego ilość zależy od wielkości miejsca w jakim wykonamy przeszczep.

Separacja komórek tłuszczowych: zanim tkanka tłuszczowa zostanie wszczepiona w obszar docelowy, wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim należy odfiltrować uszkodzone komórki, lipidy i fragmenty krwi, a następnie wyselekcjonować te nieuszkodzone. Najlepszą do tego metodą jest nowoczesny separator Adivive™ – system, który jako pierwszy na świecie, otrzymał amerykański atest FDA. Po odwirowaniu dostarcza materiał bogaty w pełnowartościowe komórki tłuszczowe i komórki macierzyste gotowe do implantacji.

Implantacja tkanki tłuszczowej: ostatnim etapem jest iniekcja i wstrzyknięcie odseparowanej do przeszczepu frakcji  w obszar przeznaczony do korekcji, jakim jest np. twarz lub piersi. Jednorazowo podaje się ściśle określoną ilość tkanki tłuszczowej, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Przeszczepione komórki bez problemu unaczyniają się i przyjmują, co w znaczący sposób podnosi trwałość efektów procedury.

Moc metody

Podstawowe korzyści płynące z transplantacji to:

  • naturalność i biologiczne bezpieczeństwo,
  • szybka procedura zabiegowa,
  • krótki okres rekonwalescencji,
  • ekologiczna alternatywa dla implantów i sztucznych wypełniaczy.

Zawarte w tkance tłuszczowej żywe komórki macierzyste mają niepowtarzalne właściwości regeneracyjne i rewitalizujące, przywracając skórze jędrność i sprężystość. Metoda oferuje ponadto bezpieczeństwo i sterylność procedury, a w przeciwieństwie do innych technik, umożliwia podanie tylko młodych i pełnowartościowych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych, co wyklucza odrzucenie przeszczepu oraz zapewnia długotrwałe efekty.