Mięśnie Kegla – dlaczego tak istotne jest ich ćwiczenie?

kulki keglaOd pewnego czasu coraz częściej mówi się o mięśniach Kegla i i tym, jak istotne ich ćwiczenie jest dla zapewnienia komfortu życia kobiety. Ćwiczenia należą do banalnie prostych – polegają bowiem na naprzemiennym napinaniu, a następnie rozluźnianiu mięśni okolic pochwy i krocza.

 

 Najistotniejsza jest świadomość tego, o które mięśnie dokładnie chodzi, a następnie zabranie się do pracy.

Wyćwiczone mięśnie Kegla, inaczej mięśnie dna macicy, ułatwiają poród i przyspieszają powrót do formy (także seksualnej) po urodzeniu dziecka, a także znacznie zmniejszają ryzyko wystąpienia dolegliwości, jakimi są: nietrzymanie moczu, wypadanie pęcherza.

W JAKI SPOSÓB WYKONYWAĆ ĆWICZENIA

To niezwykle skuteczne ćwiczenia, jeśli wykonuje się je systematycznie i w sposób prawidłowy. Należy poświęcić im od 5 do 10 minut najlepiej trzy razy dziennie, natomiast prawidłowo wykonuje się je w następujący sposób:

– napinamy mięśnie dna miednicy, które otaczają pochwę, cewkę moczową i odbytnicę, nie napinając przy tym mięśni brzucha (w tym celu podczas ćwiczeń można położyć dłonie na brzuchu, by sprawdzić, czy się nie napina) i pośladków,
– podczas ćwiczeń nie wstrzymujemy oddechu, oddychamy normalnie.

Efekty widoczne będę po kilku tygodniach.

Początkowo ćwiczenia mogą wydawać się nam wymagające, jednak kiedy już opanujemy technikę i nauczymy się systematyczności, będziemy mogły wykonywać je w każdych warunkach i pozycjach (w autobusie, a samochodzie, przy biurku w pracy, oglądając film w kinie), bowiem mięśnie Kegla mają tę zaletę, że są niewidoczne dla naszego otoczenia.

KULKI GEJSZY – POMOC PRZY ĆWICZENIACH MIĘŚNI KEGLA

Na koniec jeszcze kilka słów o kulkach gejszy, które w znaczący sposób mogą przyczynić się do jeszcze lepszej pracy mięśni Kegla.

Kulki gejszy (inna nazwa to kulki Kegla lub kulki waginalne) to jedna lub dwie kulki, w środku których umieszczone zostały obciążniki.

Ich zalety:
– zapobiegają problemom wiążącym się z nietrzymaniem moczu,
– pomagają przygotować się do porodu, a także wrócić po nim do formy,
– wreszcie wzmacniają odczuwanie orgazmu.

Warto rozważyć ich zakup, ponieważ znane są ze swojej znakomitej funkcji terapeutycznej.

Źródło: Mypleasure.pl