Kompleksowa poprawa wyglądu ust – to takie proste…(Modelowanie ust)

Już od wielu dekad jednym z elementów obowiązującego kanony piękna są pełne, ponętne usta. Współcześnie jednak są one na wyciągnięcie ręki niemal dla każdego, ponieważ zarówno chirurgia plastyczna, jak i mniej inwazyjna medycyna estetyczna stały się ogólnodostępne. Przeszkodą nie są już koszty zabiegów, czy ich niebezpieczeństwa. Nie dość, że usta możemy modelować, redefiniując ich kształt czy wypełnienie, to jeszcze jest to usługa w korzystnej cenie. Dodatkowo zabieg taki można wykonać w jednej z wielu renomowanych klinik, i to w trybie ambulatoryjnym, przy niewielkiej inwazyjności oraz z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego (zamiast niosącego pewne ryzyko znieczulenia całkowitego). Wiek pacjenta nie stanowi w tym wypadku żadnego ograniczenia. Modelowanie ust polega nie tylko na poprawianiu ich konturu, ale też na powiększaniu ich objętości. Ze względu na wiek można natomiast wyróżnić inną prawidłowość. O ile młodsze osoby (zarówno kobiety, jak i mężczyźni) z reguły decydują się na powiększenie niewystarczająco wykształconej wargi górnej bądź dolnej, to w późniejszych latach działania, na które decydujemy się w gabinecie medycyny estetycznej są bardziej kompleksowe. Korekcie ulega nie tylko kontur ust, ale też konieczne bywa ich wypełnienie. Wraz z wiekiem – ubywa bowiem czerwieni wargowej. Natomiast przy zabiegu wypełnienia usta odzyskują swoją młodzieńczą jędrność. Także drobne zmarszczki w okolicach warg ulegają zredukowaniu.

 

Kształtne ustna – dla (prawie) każdego.

Oczywiście – powyższe reguły odnoszą się szczególnie do sytuacji, w których zabieg ma uzasadnienia bardziej “zdrowotne” bądź “rekonstrukcyjne”. Wypełnianie wąskich ust czy też korekta ich kształtu są bowiem zabiegiem, który jest odpowiedni dla pań i panów niezależnie od wieku. Jego wielką zaletą jest fakt, że ten niewielki w wymiarze ingerencji w ciało zabieg może przynieść naprawdę zauważalne efekty – przy stosunkowo niewielkim wydatku oraz minimalnym ryzyku niepowodzenia. Prócz tego wszelkie przeciwwskazania występują w niewielkiej liczbie. Koszty są zależne zarówno od gabinetu, jak i użytych podczas zabiegu preparatów (w ofercie są m.in. restylan, kwas hialuronowy, oraz coraz mniej popularny botox), oraz ich ilości. Ceny wahają się od 500 do nawet 2000 złotych.

Jak wygląda zabieg?

Sam przebieg zabiegu jest przy tym nieskomplikowany. Po znieczuleniu okolic ust (zazwyczaj z pomocą specjalnego kremu, w około 30 – 40 minut przed zabiegiem), następnie w skórę wstrzykiwany jest przygotowany we właściwym stężeniu preparat. Wstępne przygotowania obejmują jedynie: zrezygnowanie ze stosowania leków przeciwzapalnych i aspiryny na 3 dni przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej, unikanie w dniu zabiegu promieni słonecznych, intensywnego nagrzewania ciała oraz takiegoż wysiłku fizycznego. Konieczne jest również zmycie makijażu bezpośrednio przed rozpoczęciem procedury. Po zabiegu nie dość, że implant nie jest wyczuwalny, to jeszcze od razu można powrócić do codziennych zajęć. Oczywiście – reakcję na preparaty wypełniające mogą być różne. Na ogół warto unikać nadmiernej ekspresji, oraz dotykania czy masowania miejsc, które zostały poddane iniekcjom. Dodatkowo przez kilka dni lepiej zrezygnować z opalania – w każdej formie. Dzięki temu uzyskany efekt będzie lepszy i trwalszy. A mówimy tutaj o trwałości rzędu od pół do nawet całego roku. A co do wspomnianych przeciwwskazań – należy pamiętać tylko, by zabiegu nie wykonywać w przypadku: problemów bądź infekcji skórnych, skłonności do blizn, chorób układu immunologicznego, nadwrażliwości czy wręcz alergii na kwas hialuronowy, a także w okresie ciąży czy laktacji. Nawet jeśli nie dotyczą nas powyższe przeciwwskazania, to po zabiegu mogą pojawić się (przejściowe) skutki, takie jak niewielkie krwawienia podskórne, zaczerwienienia czy obrzęki, ustępujące jednak bez konieczności ingerowania.