Odmłodzona skóra (mezoterapia)

mezoterapia
Mikronakłuwanie czyli mezoterapia to bardzo popularny i skuteczny zabieg odmładzający. Równie skuteczne efekty przynosi mezoterapia bezigłowa. Przyjrzyjmy się bliżej obu tym zabiegom.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia z użyciem mikroigiełek jest bardzo skutecznym i prostym zabiegiem odmładzającym. Igły stosowane do zabiegu mają różną długość. Jakiej długości igieł należy użyć decyduje specjalista wykonujący zabieg. Dobierane są one w zależności od tego na jakiej części ciała zabieg ma być wykonany. Najkrótsze igiełki (mają maksymalnie 1 milimetr długości) stosowane są w przypadku wykonywania zabiegu na twarz. Mikronakłucia powodują, że preparaty odżywcze i pielęgnacyjne mogą wnikać w głębokie warstwy skóry, a nie tylko w jej warstwę zewnętrzną. To dlatego zabieg ten przynosi tak zadowalające efekty, które są widoczne praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu. Mezoterapia z użyciem dłuższych igieł wykonywana jest u pacjentów, którzy mają blizny, zwiotczałą skórę, głębokie zmarszczki. Zabieg ten musi być bardziej inwazyjny, ale przynosi również bardzo spektakularne efekty. Koloryt skóry wyrównuje się, zmarszczki stają się bardziej płytkie. Skóra jest bardziej napięta i widocznie młodsza. Po zabiegu należy skórę chronić przed słońcem. Przez około miesiąc trzeba używać kremów z filtrem UV 50.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg jest bezbolesny. Podobnie jak mezoterapia igłowa przynosi odmładzający efekt. Zabieg mezoterapii bezigłowej można polecić tym osobom, które odczuwają ogromny lęk przed nakłuciami. Zabieg może być wykonywany u osób, które borykają się z cellulitem, rozstępami na pośladkach i udach albo z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej. Efekty zabiegu wykonanego metodą mezoterapii bezigłowej utrzymują się kilka tygodni. Najbardziej zadowalające efekty przynosi seria złożona z sześciu zabiegów, które wykonuje się w odstępach dwu tygodniowych. W mezoterapii bezigłowej wykorzystywane są substancje odżywcze: kwas hialuronowy, witamina C i kolagen. Na zabieg mezoterapii bezigłowej można się zgłosić nie tylko wtedy, kiedy zauważymy pierwsze zmarszczki, ale jeszcze zanim się one pojawią. Zabieg mezoterapii bezigłowej może być wykonywany nie tylko na twarzy, ale także brzuchu, pośladkach, udach, szyi, dekolcie, dłoniach. Metodę mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się także do leczenia łysienia. Stosuje się ją więc także na owłosioną skórę głowy. W zależności od stanu i potrzeb skóry stosuje się różne substancje odżywcze. Niektóre z nich mają tak szerokie działanie (na przykład krzemionka organiczna), że mogą być użyte zarówno przy mezoterapii, która ma zmniejszyć zmarszczki jak też przy mezoterapii skóry głowy. Takich substancji o szerokim spectrum działania jest znacznie więcej.

Mezoterapia należy do bardzo popularnych i skutecznych zabiegów odmładzających. Do wyboru mamy dzisiaj nie tylko mezoterapię igłową, ale także bezigłową. Obie przynoszą równie dobre efekty. Po zabiegu wyglądamy nie tylko o wiele młodziej, ale także piękniej. To zabieg, na który warto się zdecydować. Tu znajdziesz więcej informacji na temat mezoterapii http://abdesign.wroc.pl/salon-urody/category/oferta/zabiegi-na-twarz-wroclaw/zabiegi-mezoterapia-wroclaw/