Pokonać łysienie – mezoterapia skóry głowy


bald_2526587bPrzyczyn wypadania włosów może być wiele tak, jak jest kilka typów łysienia. To sprawia, że sposobów leczenia tej przypadłości również mamy co najmniej kilka. Co zatem decyduje o tym, że mezoterapia, która jest bez wątpienia nowoczesną procedurą, przeciwdziała wypadaniu włosów najskuteczniej?

 

Przyczyny wypadania włosów są trudne do określenia. Mogą być związane ze złą dietą, zmianami hormonalnymi (ciąża, laktacja, menopauza), stresem lub chorobami skóry głowy. Nie bez znaczenia są również uwarunkowania genetyczne oraz sezonowość wypadania włosów, nierzadko związana z zastosowaniem określonej farmakologii lub ze zmianą kosmetyku do pielęgnacji włosów. Każdy jednak rodzaj łysienia ma dla nas znaczenie nie tylko estetyczne, ale także psychologiczne, stając się w zaawansowanych schorzeniach nawet źródłem depresji.

Dla kogo zastrzyk?

Mezoterapia, którą znamy przede wszystkim z oferty zabiegów medycyny estetycznej, odmładza, rewitalizuje skórę, przeciwdziała cellulitowi, a także leczy blizny oraz rozstępy. W przypadku wypadania włosów natomiast, mezoterapia ma zastosowanie profilaktyczne, szczególnie skuteczna będąc u osób dotkniętych łysieniem androgenowym oraz plackowatym – zwraca uwagę dr Agnieszka Adamowska, dermatolog-wenerolog, specjalizująca się w dermatologii estetycznej i klinicznej, ekspert Kliniki Sthetic. Ponadto zabieg rekomendowany jest osobom dotkniętym wypadaniem włosów wskutek zmian hormonalnych oraz słabszego krążenia. Stosowana w obrębie owłosionej skóry głowy, mezoterapia działa pobudzająco na wzrost ukrwienia, odżywia mieszki włosowe, stymulując w ten sposób wzrost włosów i zmniejszając ich wypadanie.

Mezoterapia skóry owłosionej – jak to działa?

Zabieg polega na  śródskórnym wprowadzaniu mezokoktajli z aktywnymi składnikami za pomocą serii niewielkich nakłuć. O składzie preparatu decyduje lekarz, co uzależnia od indywidualnych potrzeb pacjenta. Najczęściej stosowane w mezoterapii igłowej skóry owłosionej to:

  • preapraty odżywcze zawierające m.in. dekspantenol, Wit. B12, minoxidil, mikro i makroelementy,
  • Dermaheal HL,
  • Hair + Revitalizing,
  • osocze bogatopłytkowe.

Jak tłumaczy ekspert Kliniki Sthetic z Warszawy – http://sthetic.pl/, iniekcja wykonywana jest w kilkucentymetrowych odstępach na głębokość kilku milimetrów. Zabieg przeprowadza doświadczony operator, jakim powinien być lekarz dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej. Wsparciem dla tej terapii jest niewątpliwie leczenie farmakologiczne oraz kuracje przeprowadzane w domu, z zastosowaniem specjalistycznych preparatów do użytku zewnętrznego.

Ponieważ mezoterapia skóry głowy jest jedną z najskuteczniejszych metod w profilaktyce wypadania włosów, dla pełnego rezultatu leczenia zaleca się serie zabiegów o różnej częstotliwości w zależności od zapotrzebowania i reakcji skóry. Systematyczność zabiegów pozwala osiągnąć spektakularne efekty, m.in.:

  • zmniejsza łysienie zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet,
  • czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym stymulują komórki rozrodcze mieszków włosowych do regeneracji i proliferacji, pobudzając odrost włosów,
  • rewitalizacja cebulek włosowych i stymulacja krążenia hamuje proces wypadania,
  • następuje wzmocnienie włosów na całej ich długości.