Sposoby na zmarszczki


Każdej kobiecie zależy, żeby cieszyć się piękną, jędrną i gładką skórą jak najdłużej. Jednak wraz z wiekiem na twarzy zaczyna pojawiać się coraz więcej niechcianych zmarszczek. Wszystko z powodu utraty wody w organizmie. Czy od razu trzeba korzystać z pomocy chirurga i uciekać się do kosztownych metod przywracających młody wygląd skórze? Niekoniecznie! Wystarczy skuteczna pielęgnacja, odpowiedni tryb życia i domowe sposoby na zmarszczki. Pora je poznać.

 

Zdrowy tryb życia

To, w jaki sposób traktujesz swój organizm ma duże znaczenie na wygląd Twojej skóry. Dlatego przy zachowaniu gładkiej cery, tak ważny jest zdrowy tryb życia. Przede wszystkim zacznij uprawiać sport – ćwiczenia dostarczają znaczną ilość tlenu do skóry, dzięki czemu jest ona odżywiona i lepiej wygląda. Ćwiczenia wpływają również na budowę mięśni, które z kolei napinają skórę od wewnątrz, niwelując zmarszczki.

Jeśli palisz papierosy, musisz liczyć się z tym, że znacznie pogarszasz kondycję skóry. Nawet bierne palenie powoduje, że cenne składniki odżywcze, a przede wszystkim tlen, zostaje zabrany z organizmu. W celu zniwelowania zmarszczek i nie pojawiania się nowych, ogranicz, a najlepiej w ogóle przestań palić.

Dieta przeciwzmarszczkowa

Większość pań działa na skórę tylko od zewnątrz, stosując kremy przeciwzmarszczkowe. Zapominają, że dla utrzymania dobrej kondycji skóry istotna jest także odpowiednia i zbilansowana dieta. Przede wszystkim skórę trzeba odpowiednio nawodnić – wskazane jest picie dużej ilości płynów – herbat, soków owocowych, warzywnych, a przede wszystkim wody. Co najmniej 1,5 l dziennie. W spożywanych posiłkach powinny się znaleźć świeże ryby, ponieważ zawierają kwas omega-3, bardzo dobrze wpływający na powłokę skóry. Dieta na zmarszczki powinna być bogata w antyoksydanty, witaminy oraz minerały, które skutecznie walczą ze starzeniem się skóry.  

Czego unikać na swoim talerzu? Na pewno żywności mocno przetworzonej – chemia zawarta w takich produktach, nie wpływa dobrze na kondycję organizmu. Zamiast kupować soki jednodniowe, które mimo wszystko zawierają pewną ilość konserwantów, lepiej zaopatrzyć się w wyciskarkę i codziennie rano przygotowywać sobie sok ze świeżych warzyw.

Podstawa pielęgnacji – krem na zmarszczki

Skóra z oznakami starzenia wymaga kremów, które spowalniają ten proces. Na dzień najlepiej używać kremów z filtrami. Musisz wiedzieć, że słońce znacznie pogłębia zmarszczki, ponieważ wysusza skórę. Nawet niewielka ilość promieni słonecznych jest sporym wyzwaniem dla skóry. Kremy z filtrem ochronią ją przed szkodliwym działaniem UV.

Bardzo cennym zabiegiem pielęgnacyjnym jest stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego na noc. W nocy skóra ma tendencję do głębszej regeneracji, dlatego warto to wykorzystać i pomóc jej zahamować proces starzenia. Warto wybrać krem na zmarszczki ze składnikami aktywnymi: http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/miracle-sleeping-cream/miracle-sleeping-cream. Garnier Miracle wyróżnia się swoim działaniem na tle innych kremów. Stosuj go przed pójściem spać, a po przebudzeniu, Twoja skóra będzie widocznie zregenerowana i gładsza! Kosmetyk dokładnie nawilża skórę, przez co jest ona jędrna i elastyczna. Dodatkowo Garnier Miracle posiada bogatą formułę: 7 aktywnych składników oraz esencjonalny olejek lawendowy. Zapewniają one skórze dokładne oczyszczenie i intensywną regenerację.

Pamiętaj – powyższe sposoby będą skuteczne, jeśli będziesz stosować je regularnie! Staraj się także unikać stresu, zanieczyszczonego powietrza, słońca i wysypiaj się. Stosując skuteczne kosmetyki, zaufanej Marki Garnier unikniesz nadmiernego powstawania zmarszczek.