Stolik kawowy do ogrodu


stolik kawowy do ogroduKawowy stolik ogrodowy to obok innych mebli to podstawowe wyposażenie balkonu lub przydomowego tarasu. To świetny pomysł na odpowiednią organizację przestrzeni. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas wspólnego biesiadowania z rodziną lub znajomymi. Stolik i krzesła ogrodowe – na jakie modele najlepiej się zdecydować?

 

 

Stolik ogrodowy – jaki wybrać?
Na co zwrócić uwagę, wybierając stolik ogrodowy? Duża różnorodność modeli może przyprawić o zawrót głowy. Stoliki z trawy morskiej, metalowy, drewniany czy z tworzywa sztucznego? Warto zdecydować się na taki model, który koncepcyjnie wpisze się w aranżację ogrodu i uzupełni całość. Tworząc piękną przestrzeń przeznaczoną do relaksu i odpoczynku na łonie przyrody, nie zapominajmy o elemencie, którym są krzesła ogrodowe.
Wybierając meble do ogrodu, najlepiej postawić na coś, co jest praktyczne i dobrze się prezentuje. Nowoczesne i funkcjonalne krzesła ogrodowe oraz stoliki nie tylko dodadzą uroku tarasowi, ale również sprawią, że będziemy chętniej przebywać na świeżym powietrzu.
Stolik ogrodowy drewniany sprawdzi się w przypadku aranżacji utrzymanych w stylu prostym, sielskim czy rustykalnym. Możemy zdecydować się na stół i składane krzesła na kółkach ogrodowe w kolorze naturalnego drewna lub pomalowanego na biało. Każdy z tych wariantów ma swój urok.
Jeżeli chcemy uzyskać niego orientalny klimat, podkreślmy go charakterystycznymi elementami. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się stolik ogrodowy pleciony z trawy morskiej. Do niego koniecznie dobierzmy krzesła ogrodowe pasujące stylem.
Funkcjonalnym rozwiązaniem jest stolik ogrodowy z tworzywa sztucznego. To materiał łatwy w czyszczeniu, a odpowiednia jakość sprawi, że z powodzeniem wystarczy na kilka sezonów. Ponadto krzesła ogrodowe i stoliki wykonane z tworzywa sztucznego dostępne są w różnorodnych kolorach, co ułatwia ich koncepcyjne dopasowanie do całej aranżacji.
Kwestią otwartą pozostaje również to, na jakie modele postawić – składane czy stacjonarne. Stolik i krzesła ogrodowe składane łatwiej jest przechowywać w zimnym sezonie. Jeżeli więc dysponujemy ograniczoną przestrzenią do przechowywania, warto rozważyć takie rozwiązanie.