Vaginal Narrower – odmładzanie i lifting tkanek krocza


187499704Defekty funkcjonalno-kosmetyczne związane ze zbyt szerokim wejściem do pochwy, poporodowe skutki uszkodzenia mięśni krocza czy zabiegów nacięcia i jego szycia, a także związane z wiekiem obniżenie tylnej ściany pochwy to podstawowe przyczyny dyskomfortu, z jakim żyje wiele kobiet. Biodegradowalne nici Vaginal Narrower® z serii Happy Lift to nowoczesna odpowiedź ginekologii estetycznej na kobiece problemy, jakie zaburzają jej codzienną aktywność.

 

Dlaczego Vaginal Narrower®?

Małoinwazyjny zabieg, jakim jest Vaginal Narrower® jest doskonałą alternatywą dla metod chirurgicznych z użyciem skalpela bądź lasera chirurgicznego, co zawsze wiąże się z dłuższym okresem rekonwalescencji. Zabiegi tego rodzaju skierowane są do pań, które w następstwie porodów – czy to drogami natury, czy też nie, zarówno z nacięciem/pęknięciem krocza, jak i bez – doświadczają znacznego spadku jakości życia seksualnego. Wiąże się to najczęściej z odczuciem poszerzonego wejścia do pochwy oraz zdeformowanej okolicy krocza. Często współistniejącym problemem jest uczucie stałej, zwiększonej ilości wydzieliny, która stanowi przyczynę podrażnień okolicy sromu czy powracających infekcji zewnętrznych narządów płciowych. Nici Vaginal Narrower poprzez lifting okolicy intymnej, zwężają wejście do pochwy, regenerują okolicę krocza oraz poprawiają kontakty seksualne– wyjaśniają eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski.

Innowacyjny lifting krocza

Wchłanialne nici liftingujące Vaginal Narrower® wykonane z biodegradowalnego kaprolaktonu ulegają rozpuszczeniu i w ich miejscu następuje neokolageneza, czyli wytworzenie nowego kolegenu. Doskonale tolerowane przez organizm, zapewniają poprawę struktur komórkowych organów płciowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i polega na wprowadzeniu w przedsionek pochwy kotwiczących nici z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach, co umożliwia odpowiednie umiejscowienie oraz napięcie tkanek objętych założonym szwem. W zależności od rodzaju defektu, stosuje się 1-2 nici (zwykle jedną nić u jednej pacjentki), jakie wprowadza się w kilka wcześniej wykonanych bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza, a następnie zawiązuje się je i kończy zabieg. Szybka procedura oraz właściwości nici Vaginal Narrower® sprawiają, że efekt estetyczny jest widoczny natychmiast, zapewniając przez cały okres działania stymulację produkcji kolagenu w miejscu założonych szwów. Powrót do aktywności jest możliwy w ciągu kliku dni.

Skuteczność zabiegu to kompetencje

Zwężone wejście do pochwy oraz głęboki proces regeneracji tkanek likwidują ostatecznie defekty estetyczne i funkcjonalne, poprawiając jednocześnie wygląd i kondycję stref intymnych bez chirurgicznej ingerencji. Efekt liftingu, jaki zapewnia synteza białek i namnażanie nowych włókien kolagenowych, w sposób bezpieczny dla organizmu poprawia nie tylko jędrność tkanek, ale również nawilżenie okolic krocza, co pozytywnie przekłada się na jakość relacji seksualnych. Jak zwracają uwagę specjaliści z Klinik Ziemlewski, skuteczność i sukces terapii tkwi jednak w doświadczeniu i kompetencjach lekarza wykonującego zabieg, jaki zawsze poprzedza szczegółowy wywiad ginekologiczny celem wyeliminowania potencjalnych przeciwwskazań. Ważne są też oczekiwania pacjentki, jakie zostaną skonfrontowane z całą procedurą i ewentualnymi jej ograniczeniami, które mogą wynikać z dolegliwości na jakie cierpi. Wszystko weryfikują badania oraz wynik aktualnej cytologii, jakie są warunkiem zabiegu, a tym samym bezpieczeństwa całej procedury i – jak podkreślają eksperci – 100% gwarancji.

Więcej na stronie www.klinikiziemlewski.pl